Vigh Zoltán
Földmérő mérnök
- vigh[kukac]teodolit.hu
- +36-30-4118278
Kamarai tagság: Vas megyei mérnöki kamara tag: 18-0728
Földmérési tanulmányaimat a Szombathely Hevei Ákos Szakközépiskolában kezdtem, majd a Székesfehérvári NymE GEO-n folytattam. Életemet a sport és a térinformatika, azon belül is a közműrendszerek töltötték ki. 1995-ben a Magyar Telekom Nyrt-hez kerültem, ahol részt vettem a szombathelyi önkormányzat térinformatikai rendszer távközlési modul kialakításában. 1996-ban létrehoztuk az akkori Matáv Rt. első távközlési objektum modellét, és GIS távközlési modulját.
A földmérés és térinformatika részemről már akkor elválaszthatatlan párost alkottak, később székhelyem Sopronba majd Budapestre helyeztem át, ahol volt szerencsém vezetői tapasztalatokat gyűjteni. Az elmúlt 19 év tapasztalata és a számos projekt egyre jobban meggyőzött arról, hogy nem a rendszereken múlnak a sikerek, hanem az adatbázisok felépítésén, konzisztenciáján, feltöltöttségén.
Tapasztalásaim az alábbi projekteken keresztül erősödtek:
- Szombathelyi GreenLine távközlési modul kialakítása
- Klipsz projekt közreműködés
- IDKER projekt közreműködés
- EHT Unbundling RUO készítés
- Telekom SmallWorld közreműködés
- GS Telekom projektvezető
A távközlési ismeretek lehetőséget biztosítottak, hogy ne csak rendszert építsünk, hanem komplex szabályzókat (Telekom távközlési szabályzók, EHT tervezet készítés), tanulmányokat (Infrastruktúra -, Termék-, Közműegyeztető-, Innovációs-, Hírközmű tanulmányok) tudjak készíteni a távközlési szektor közműnyilvántartás támogatására. Telekom a munkámat számos elismeréssel jutalmazta, számomra viszont a kétszeri (1997, 2011) évembere jelölés volt a legmegtisztelőbb, mivel itt a kollégák bizalma tükröződött vissza.
Vallom, hogy fizikai megtapasztalás nélkül nem lehetséges jó folyamatokat, adatmodellt, rendszert építeni és szervezni. Mindent az alapoktól kell kezdeni, a távközlési akna felmérésétől vagy a távközlési oszlop fizikai megmászásától a távközlési modell és rendszer építéséig haladva.
Filozófiám a Steineri tapasztalás és a Steve Jobs által képviselt minőséggel azonosul, azaz mindig lehet jobbat és szebbet készíteni és erre törekedni is kell, de adott pillanatban mindig a legjobbat és a legszebbet alkossuk, soha ne legyünk megalkuvók.
Várom a mielőbbi közös munkák kihívásait, és sikereit.